Hitachi 32 Inch 32HE4000U Smart Full HD LED TV (Screen mirroring, Netflix, YouTube) - London Used
Couldn't load pickup availability
| Product description | 32" Hitachi 32HE4000 Smart LED Full HD TV |
| Manufacturer | HITACHI |
| Series of products | HE4000 |
| Model | 32HE4000 |
| Technology | LED |
| 3D Technology | No |
| Screen size | 32" |
| Analysis | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Refresh rate | 600 BPI |
| Decoders | Digital receiver: DVB-T / T2 / C / S / S2, Analog receiver: Yes |
| Internet | Smart (Wi-Fi, Ethernet) |
| Speaker system | 2.0 speakers / 8W |
| Sound Effects | GER (D) + NICAM Stereo, Equalizer 5 band, Surround Sound |
| USB port | 1 x USB 2.0 |
| HDMI port | 3 x HDMI |
| Video Interface | HDMI, SCART, Composite |
| Additional features | SmarTVue, NTSC Playback, Sleep Timer, Hotel Mode, Child Lock, No Ident Timer, USB Cloning, 3 Way Switch |
| Colour | Black |
| Weight with base | 5.3 Kg |
| Energy Class | A ++ (Power Consumption: 32W, Standby: 0.5W) |